Murat Kemer'in yediği tokat sayısı DEPREM şiddeti :)

Çakma Atatürkçüler...

Atatürk Meclis’te yaptığı son konuşmasında ‘’Türkiye gökten indiği sanılan kitapların hükümleriyle yönetilmeyecektir’’ demiştir. Bu konuşmanın videosu bulunmaktadır. Her fırsatta Atatürk’e saldıran, ayyaş diyen Tayyip, Atatürk’ün bu videosunu ve yine Atatürk’ün kendi yazmalarıyla dinlerin yalan ve uydurma olduğunu belirttiği yazıları gündeme getirmemektedir. Tayyip bu videodan korkmaktadır. Aynı şekilde Atatürkçü olduğunu sananlar da bu videodan korkmaktadır…

Tayyip, Atatürkçülerden hiçbir şart altında oy alamayacağını bilirken bu videoyu kullanmaktan neden çekinmektedir? Çünkü bu video ciddi ciddi tartışmaya açılırsa Atatürkçülerin dini sorgulamaya başlayacağını ve bir tercih yapmak zorunda kalacaklarını ve tercihlerini Atatürk’ten yana kullanacaklarını iyi biliyor.

Eğer bu uyanış başlarsa bundan sonra kendisi dahil bir daha hiçbir din tüccarının siyasal yaşamda yaşama şansı olmayacağını biliyor. KISACA, DİN TÜCCARLARI halkın uyanmasını istemezler. Halkın; kasap bıçağı yalayan dana modunda yaşamalarını isterler.

Bazı çakma Atatürkçüler; halkın Atatürk’ün son meclis videosunda söylediklerine hazır olmadığını iddia edebiliyor. Atatürk 1930’larda dinler yalan demişken, Atatürkçüyüm deyip Atatürk’ü yalanlayanlar, sözlerinden korkanlar ortalıkta dolaşıyorlar.

Atatürk ta 1930’larda topluma doğruyu söylemiş, şimdi çakma Atatürkçüler 2014’lerde toplum hazır değil safsatasıyla yalana başvuruyorlar.

Çakma Atatürkçüler belge göstersinler!..

Ve bir not daha düşelim tarihe: Atatürk’ün dini övdüğü bazı yazıların olduğunu söyleyen çakma Atatürkçüler, o sözlerin Atamız tarafından yazıldığını kanıtlayabilir mi? En azından bizim SON MECLİS videsounda kanıtladığımız gibi, görsel bir kanıt sunabilirler mi?


"Benim bir dinim yok ve bazen bütün dinlerin denizin dibini boylamasını istiyorum. Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. Benim halkım demokrasi ilkelerini gerçeğin emirlerini ve bilimin öğretilerini öğrenecektir. Batıl inançlardan vazgeçilmelidir. isteyen istediği gibi ibadet edebilir. Herkes kendi vicdanının sesini dinler. Ama bu davranış ne sağduyulu mantıkla çelişmeli ne de başkalarının özgürlüğüne karşı çıkmasına yol açmalıdır.."

Atatürk-1926

Andrew Mango, Atatürk Kitabı Syf.447

Hiç yorum yok: